סייטלינקס

סייטלינקס – Sitelinks הם אחת מהאופציות תחת Ad Extensions שמאפשרות לנו להוסיף עד 6 לינקים למודעת PPC בחיפוש. אם ברשותנו למשל אתר למכירת בגדים, והגולשים מחפשים את שם האתר, נוכל להציע בתוך המודעה לינקים שונים עבור מכנסיים, חולצות, שמלות וכדומה. במקרה אחר, נניח ויש לנו כמה סוגי מבצעים: הנחות, משלוח חינם, 1+1, נוכל להפנות את הגולשים שחיפשו את הברנד שלנו להצעה השיווקית שהכי מעניינת אותם.  דפי הנחיתה בין הסייטלינקס השונים לא חייבים להיות שונים זה מזה, וכך אם יש לנו דף נחיתה אחד, גם אליו נוכל להפנות לינקים שונים מתוך אותה המודעה.
אחד היתרונות הגדולים שקיימים ב-Sitelinks הוא בכך שהמודעה תופסת נפח רב יותר, ונראית בולטת יותר משאר המודעות בדף.

בתוצאות החיפוש של המילה "iphone" בדומיין הבריטי של גוגל, נוכל לראות כיצד שתי התוצאות הממומנות הראשונות תופסות נפח משמעותי מהדף, ונראות בולטות יותר משאר התוצאות.

כיצד יוצרים סייטלינקס?

בוחרים בטאב Ad Extensions ומתחתיו בצד שמאל ב-Sitelinks Extensions.

לוחצים על כפתור ה-New Extension ומתחילים למלא. ליד המילים Link נרשום את המלל הטקסטואלי (מותר עד 35 תווים). לצד כל משפט נכניס את כתובת דף הנחיתה. את הלינקים החשובים ביותר לנו נעלה ראשונים.  אם נרצה לראות בגוגל אנליטיקס כיצד עבד כל סייטלינק, כדאי להוסיף פרמטר מזהה למשל sitelink=1off ואז בדו"חות תוכן של אנליטיקס לראות את הביצועים של כל סייטלינק בנפרד. מותר להכניס עד 10 סייטלינקס, כאשר במקסימום יוצגו 6 במודעה.
ניתן גם להשתמש סייטלינקס קיימים מתוך קמפיין אחר במסגרת Shared Extensions.

ביצועי סייטלינקס בקמפיין

בטאב הקמפיינים נלך ל-Segment ונבחר Click Type. עכשיו נוכל לראות את כמות החשיפות, ההקלקות, ה-CTR ואת כל שאר הפרמטרים שקיבלו הסייטלינקס לעומת הכותרת. חשוב לזכור – סייטלינקס לא מופיעים בכל שאילתה שנעשית בגוגל. זהו פיצ'ר שמתגמל מודעות איכותיות במיוחד במיקום גבוה ו-Quality Score גבוה, לרוב עם CTR דו ספרתי.

 סייטלינקס בקמפיין מובייל

ניתן להפעיל סייטלינקס בקמפיינים סלולריים (אך לא למכשירי WAP). בקמפיינים במובייל יופיעו רק שני סייטלינקס במודעה. קיימת אפשרות לשלב בין סייטלינקס להוספת מספר טלפון במודעה. במקרה כזה יופיע רק סייטלינק אחד לצד מספר טלפון.

רוצים לדעת עוד? לימדו על סוגים שונים של מודעות עם סייטלינקס.

 

 

 

 

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה