חוכמת ההמונים בשיווק באינטרנט – Crowdsource

חוכמת ההמונים או Crowdsourcing בעולם השיווק האינטרנטי היא הוצאה למיקוד חוץ  של פירסום אונליין לקבוצה גדולה ששייכת לקהילת מומחים באותו התחום. המחשבה מאחורי פעולה זו היא שצבר של מומחים בתחום מסויים עשוי להגיע להישגים או ביצועים טובים יותר מאשר עובד קבוע המועסק בחברה. פעמים רבות החברים המשתייכים לקהילת המומחים צריכים לעמוד במבחנים ולהראות יכולות מוכחות על מנת להתקבל.
רעיון חוכמת ההמונים עומד מאחורי העיקרון שקבוצת אינדיבידואלים תוכל להביא תוצאות טובות יותר מאדם בודד. מקבילה מעולם הבידור היא ה"עזרה" בתוכנית "מי רוצה להיות מיליונר?". למתמודדים ניתנת הזדמנות להעזר בתשובה שהקהל בוחר. תשובת הקהל היא לרוב עדיפה מתשובה של מתמודד אחד. הכפר הגלובלי של האינטרנט מאפשר היום חיבור מהיר ומיידי לציבור עצום של מומחים ומחפשי עבודה.
מפרסם באינטרנט שרוצה להשתמש ב-Crowdsourcing מעלה את תיאור העבודה שבה הוא מעוניין, וחברי הקהילה מתמודדים על קבלתה. לעיתים החברים עובדים במקביל או במשותף על הפרוייקט ולעיתים מתחרים זה בזה. הזוכה/ים נהנה/ים מתשלום ולפעמים מרייטינג שניתן להם, ומסייע להם לקבל עבודות נוספות בהמשך.

 

דוגמאות לשימוש ב-Crowdsourcing 

 

עיצוב גראפי: 99designs מאות מומחי עיצוב יתחרו על הקמת באנרים, לוגואים ודפי נחיתה לעסק שלך.

אופטימיזציה לדפי נחיתהFiveSecondTest קבלת פידבק מהיר על דפי הנחיתה, קריאה לפעולה, הבנת המסרים וזיכרון של המוצר.

קמפיינים Trada :PPC מומחי קידום ממומן בגוגל אדוורדס ו-Adcenter של בינג ומייקרוסופט יקימו קמפיינים, ויתחרו ביניהם על ניהול קמפיינים על מנת להביא המרות במחיר הנמוך ביותר. הם ירוצו במקביל, וכל אחד יעלה מילות מפתח ומודעות על פי הבנתו.

מודעות ממומנות: BoostCTR מומחים בכתיבת מודעות בגוגל אדוורדס ופייסבוק מתחרים ביניהם מי יביא את יחס ההקלקה הגבוה ביותר. התחרות מוכרעת רק כאשר ישנה מובהקות סטטיסטית לטובת אחת המודעות, וכותב המודעה זוכה בפרס כספי.

בחירת שם לעסק: NamingForce סכומים של החל מ-100 דולר מוצעים למי שיבחר את השם המנצח.

 

קרוב לודאי שהעתיד בשיווק יגדל בהסתמכותו על חוכמת ההמונים. משווקים יצטרכו פחות את משרדי הפרסום והמיתוג, ויוכלו לפנות ישירות אל קהל היעד מבעד לחלון הדפדפן. כך יהיה אפשר להבין במהירות טרנדים, לענות על צרכים למוצרים חדשים ולזקק מסרים שיווקיים. בנוסף, בימים בהם קמפיינים כבר אינם שנתיים או חודשיים אלא עולים ויורדים ברמה יומית, מותגים יוכלו להבין במהירות מתגובות הקהל והמגע עם הצרכנים  לאן הרוח נושבת, ולנתב את הקמפיינים בהתאם.

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה