אופטימיזציה למודעות בפייסבוק

פייסבוק מאפשרת לנו להעלות המון מודעות ולשנות טקסט ותמונה. על ידי משחק עם שני האלמנטים האלה נוכל לחפש את הנוסחא המנצחת שתביא ליחס הקלקה מצוין, ואולי גם למספר המרות גבוה. פילוח נכון של קהל היעד בליווי של מודעה מותאמת לו יכולים להביא לנו עלויות קליק נמוכות מאוד, וככה נוכל למקסם את מספר הקליקים שלנו על תקציב נתון. בפוסט אתן כמה טיפים וטריקים שיכולים לשפר את המודעות בפייסבוק.

 

 

  • תמונה: רקע צבעוני וטקסט לבן. שימוש במילים בתמונה בפייסבוק יכול להיות יעיל מאוד ולהגדיל את ה-CTR. המילים מהוות עוד קריאה לפעולה מעבר לטקסט שנמצא במודעה. בנוסף, אם אין לכם רעיון נהדר לתמונה, תמיד תוכלו להשתמש בטקסט ואולי גם בלוגו או סימן קטן.
  • מחפשים תמונות בחינם? גוגל יכול לעזור אם תשתמשו בחיפוש המתקדם, תוכלו למצוא תמונות שניתן להשתמש בהן באופן חופשי. השימוש בחיפוש התמונות של גוגל יכול לעזור סתם על מנת לקבל רעיונות לגבי סוג התמונות בהן כדאי להשתמש. אם לדוגמא, אנו מנהלים קמפיין לחופשות, נוכל להקליד את המילים הקשורות, ולראות אילו תמונות מייצגות חופשה באינטרנט.
  • תמונות של פנים – לרוב מעלות את ה-CTR. לפעמים פנים יפות יביאו רק להקלקות ולא להמרות, לכן צריך להעלות את המודעה ולשים לב לביצועים שלה.
  • תמונות שמייצגות את הבעיה – התמונה יכולה לייצג את הבעייה או את המענה לצורך שהיוזר נתקל בו. לדוגמא, מודעת פייסבוק עם תמונה של אדם מתוסכל במשרד בשביל מודעה של חופשה, או לחילופין תמונה של יעד אקזוטי שטוף שמש לקידום אותה הצעה.
  • תמונות יוצאות דופן, מוזרות ובולטות יעודדו גם הן את יחס ההקלקה מכיון שהן יסקרנו את הגולשים. תמונה מצחיקה בליווי כותרת קצרה וממוקדת לקהל היעד:
  • פרסונליזציה של המודעה – אנחנו יכולים לפנות לקהל שאנחנו ידעים את תחומי העניין שלו, המין שלו, הגיל שלו, המצב המשפחתי שלו, הקבוצות שהוא חבר בהן, מקום העבודה שלו ועוד. מדוע שלא נשתמש בזה במודעה? אם אנו רוצים למכור כרטיסים להופעה לקהל של חובבי מוסיקה, נוכל לכתוב מודעת פייסבוק בסגנון: "אוהב מוסיקה? קנה עכשיו כרטיסים לפסטיבל…". קהל יעד של נשים מאורסות, יכול לקבל מודעה מסלון כלות: "מתחתנת בקרוב? בואי לראות את מבצעי החורף שלנו". יש אין ספור דוגמאות לכתיבת מודעה בהתאם לפילוח קהל היעד. הנה מודעה שפונה רק לאנשים בני 54:

חשוב לזכור שיש כל הזמן לבחון את ביצועי המודעה (post click) ולא רק את יחס ההקלקה שלה. בקמפיין פייסבוק אפקטיבי יש למצוא את הקומבינציה הטובה ביותר של תמונה וטקסט ביחד עם ביצועים טובים לאחר ההקלקה. תיוג נכון של הקמפיין ומדידה שלו בכלי אנליטי דוגמת גוגל אנליטיקס יסייעו רבות בבחירת מודעת הפייסבוק המנצחת.

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה