דפי נחיתה לקידום ממומן

לפעמים האתר שבנינו לא מספיק כדי להעביר מסר מהיר ולקבל תגובה מיידית מהגולשים. לשם כך קיים ז'אנר שלם של שיווק באינטרנט המתמקד בתחום של דפי נחיתה. דף נחיתה הוא עמוד וובי שעומד בפני עצמו. הוא נוצר ליוזרים שמגיעים מקמפיינים, ונועד להשיג מטרה שיווקית (ליד, מכירה, הרשמה, הורדה של קובץ, חיוג למוקד וכדומה). במקום שבו יש צורך בהחזר מיידי על השקעה, לרוב נבחר להנחית תנועה ממומנת בדף נחיתה.

דף נחיתה לעומת דף הבית

דף הבית באתר הוא לרוב דף כללי יותר – שער כניסה למותג ולעסק שלכם. הוא כולל בתוכו פעמים רבות הפניות לשירותים או מוצרים הנמכרים באתר, מידע טקסטואלי, תמונות, וידאו, שאלות ותשובות ועוד פריטי מידע רבים. דף הנחיתה הוא דף מוכוון מטרה, לרוב אחת, ומטרתו להביא למקסום יחס ההמרה של מטרה זו. לא מומלץ לנתק את עיצוב דף הנחיתה לחלוטין מעיצוב דף הבית. מומלץ לשמור על עקביות מסוימת וקשר בין העיצובים, כדי לא לבלבל את הגולשים ולא להחליש את המותג.

דף נחיתה וקידום ממומן

על מנת לקבל ציון איכות – Quality Score גבוה מגוגל, וגם בשביל לייצר עקביות ורלבנטיות למשתמשים, מומלץ להקפיד שיהיה קשר בין מילת החיפוש, למודעה בגוגל ולטקסט בדף הנחיתה.

אלמנטים חשובים בדף הנחיתה

לפני שניגשים לאופטימיזציה חשוב להבין איך משתמשים רואים דפים באינטרנט. אנשים ניגשים לדף וובי קצת כמו לקריאת ספר או מגזין: תנועת העיניים הולכת בסריקה משמאל לימין (באתרים באנגלית), ואז אלכסון מטה וחזרה למעלה. לכן, חשוב שהמסר ימוקם בצד שמאל למעלה, והאלמנט החשוב ביותר אחריו בדף מעט למטה בצד ימין. יחד עם זאת, אין פורמולה אחת מנצחת למיקום האובייקטים בדף.

הכתמים האדומים מייצגים את האזורים ה"חמים" בהם העין מתמקדת במשך זמן רב יותר. בשלושת הדפים השונים בדוגמא המצורפת צד שמאל למעלה הוא הדומיננטי ביותר, אחריו מעבר לימין וירידה לשורה למטה שוב בצד שמאל. העין סורקת בצורת האות הלועזית F. הסריקה המאונכת נחלשת ככל שהמבט יורד כלפי מטה.

כותרת משכנעת – הכותרת צריכה להיות בולטת ורלבנטית למשתמשים. חשוב להראות לגולשים שאנחנו יודעים מה חיפשו, על איזה מודעה לחצו ולשקף זאת בכותרת. הרלבנטיות תתן לגולש בטחון שהוא הגיע לדף הנכון. כותרת טובה תתן מענה לבעייה/רצון של משתמש, ותסביר בצורה בהירה את המוצר או השירות שמוצעים בדף הנחיתה.

יוזרים לרוב לא קוראים כל פרט ופרט בדף, הם סורקים את הדף עם העיניים, ולכן יש ליצור רושם ראשוני מהיר וחיובי. הפסקאות צריכות להיות קצרות, אינפורמטיביות ומוכוונות מסרים. שימוש בבולטים יכול להיות יעיל מאוד.

עיצוב דפי נחיתה – מומלץ מאוד להשתמש בתמונות, אך לא כדאי לתת להם לבלוט יתר על המידה על מנת שלא יסיחו את הדעת מן המסר המרכזי בדף. העיצוב צריך להיות כמה שיותר נקי, פשוט וברור. יש בערך בין 3-6 שניות בהן המשתמש מקבל החלטה אם להשאר או לנטוש. ככל שהעיצוב יהיה ברור יותר והמסרים השיווקיים המרכזיים יובלטו, יהיה קל יותר לגרום לגולש להשאר. כמו כן, כדאי לייצר דף שיעלה בצורה מהירה, ראשית כדי לא לפגוע בחווית המשתמש וליצור באונס רייט גבוה, ושנית, כי דף שנטען לאט פוגם בציון האיכות שגוגל נותן לאתר.

מסרים מרכזיים Above the Fold – את כל מה שברצונכם להדגיש, שימו בחלק העליון של הדף, כדי שמי שלא גולל אותו מטה יחשף להם. באופן כללי אך לא גורף מומלץ שהכותרת, הקריאה לפעולה וטופס ליד או כפתור יוצגו בדרך שאינה דורשת גלילה.

תוכן – שלבו מילות מפתח שטורגטו בקמפיין בתוך דף הנחיתה. שימוש במילות מפתח יגביר רלבנטיות מול המשתמשים, וכמובן מול גוגל אדוורדס. נסו לא להוציא לינקים חיצוניים שלחיצה עליהם עשויה להוציא את הגולשים ממסלול ההמרה שתכננתם.

טפסים – באם מטרת דף הנחיתה היא קבלת ליד (פנייה) מלקוחות פוטנציאליים, נסו לפשט את הטופס כמה שיותר, ולדרוש רק את השדות החיוניים על מנת שתוכלו לתקשר עם מי שפנה אליכן.

אינדיקטורים מעוררי בטחון – לוגואים של לקוחות שלכם, עדויות על השירות, רמת אבטחה גבוהה באתר, פרסים שזכיתם בהם, וכל אלמנט גראפי שמעודד אמון, יכול להגדיל את יחס ההמרה שלכם.

לאחר יצירת דף נחיתה, מומלץ לבצע בדיקות שמישות על מנת להבין אם הגולשים מבינים את המסרים והמטרות שלו. חשוב לזכור – אף דף נחיתה אינו מושלם ולא קיים מתכון אחד ליצירת התוצר הטוב ביותר. כדאי להקפיד על בהירות המסר, קריאה לפעולה, מידע מספק וקריא, סימנים מעוררי אמון, אך גם תמיד לנסות לשפר עוד את יחס ההמרה על ידי ניסויים ובדיקות של אלמנטים שונים בדף. יותר המרות על אותו תקציב מדיה, יגדילו את ההחזר על ההשקעה שלכם, ויהפכו את הקמפיין הממומן ליעיל הרבה יותר.

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה