ציון רלבנטיות בקמפיין בפייסבוק

פייסבוק נותנת לנו סופסוף דרך לראות האם המודעות הממומנות בקמפיינים שלנו רלבנטיות (בעיניה) למשתמשים. הציון אשר נקרא relevance score מתבסס על פידבק (חיובי או שלילי) המצופה מהמודעה המפורסמת לקהל היעד. ככל שפייסבוק תצפה לפידבק חיובי יותר, הציון יעלה. האינדיקטורים לפידבק חיובי תלויים בסוג המודעה ויכולים להיות למשל צפיות בוידאו, תגובות, לייקים וכו'). פידבק שלילי יתבסס למשל על הסתרת המודעה או דיווח עליה.
הציון כמו בגוגל אדוורדס נע בין 1-10 (כאשר 10 הוא הגבוה ביותר), ומתעדכן תוך כדי חיי המודעה. ניתן לראות את הציון לאחר שהמודעה מקבלת 500 חשיפות. מודעות המבוססות על Reach פחות מושפעות  מציון האיכות כי הן מבוססות על מאסה ולא על המרה.
ציון האיכות והידיעה שלנו עליו יכולים לעזור לנו להפחית עלויות בקמפיין. ככל שהציון גבוה יותר, עלות המודעה תהיה נמוכה יותר, שכן פייסבוק תרצה לחשוף אותה ליוזרים, ותעדיף אותה על מודעות ממומנות אחרות. רלבנטיות היא סמן פוזיטיבי עבור פייסבוק שהיוזרים מתעניינים במודעה. פייסבוק לא טורחים להסתיר שגם לביד שאנו נותנים יש חשיבות מכרעת בהחלטה איזה מודעה להציג.
קומבינציות שונות של טקסט ותמונה יקבלו ציון איכות שונה, ולנו כמפרסמים יש את האפשרות לראות איזה שילוב פייסבוק רואה כרלבנטי יותר. גם בזמן שקמפיינים כבר באוויר, ניתן לראות את הציון, ולעשות שינויים ורענון במודעות על מנת לשפרו.
את הפרמטר החדש ניתן למצוא תחת טאב הפרפורמנס במערכת הדו"חות של פייסבוק.

Facebook Ads Reporting

וכך נראים המדדים החדשים כאשר הם מוצגים בדו"ח המודעות:

Facebook Relevance score

 

יהיה מעניין לראות האם המידע החדש שפייסבוק נותנת לנו יוכל לסייע באופטימיזצייה של הקמפיינים.

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה