רימרקטינג מבוסס חיפוש בגוגל אדוורדס

גוגל לא מפסיקים לחדש בכל הנוגע לרימרקטינג. החידוש האחרון (שבקרוב יהיה נגיש לכל המפרסמים) נוגע לרימרקטינג (או שיווק מחדש) באמצעות החיפוש והוא נקרא  remarketing lists for search ads או בקיצור RLSA. באמצעות ה-RLSA ניתן לשנות מודעות, בידים ומילות מפתח בהתבסס על התנהגות גולשים שביקרו כבר באתר שלנו.

מתי נכון להשתמש ברימרקטינג מבוסס חיפוש?

מודעות חיפוש עובדות לרוב בצורה טובה מאחר והן רלבנטיות לכוונות ולרצונות של המשתמשים. מי שמחפש בגוגל מחפש מענה לצורך מסוים, והמודעות לרוב עונות על הצורך הזה. כעת גוגל מאפשרת לנו לתפור מודעה למי שכבר ביקרו באתר שלנו, ולהציע להם הצעה ייחודית. הדבר נכון לחיפושי מותג, מוצר, שירות ועוד. הטירגוט החדש מאפשר לנו להגיע לקהלים שמחפשים בגוגל, ולאו דווקא הגיעו לאתר שלנו מתוצאות ממומנות, אלא מתוצאות אורגניות, אימיילים, תנועה ישירה ועוד.

אם אנחנו יודעים על קהל מסוים שהתעניין לדוגמא בחולצות באתר האינטרנט שלנו, נוכל לבחור לתת ביד גבוה יותר, כאשר קהל זה יחפש חולצות פעם נוספת בגוגל. אם נטרגט קהל שקנה באתר שלנו חולצה, נוכל לתת ביד יותר גבוה כאשר קהל זה יחפש מכנסיים או נעליים, ונציע לו לחזור לאתר שלנו לבצע את הקנייה.

גוגל מציעים גם לבחור מילות מפתח יותר כלליות לקהלים שביקרו באתר שלנו. לדוגמא, אם יש לנו אתר למשלוחי פרחים, נוכל לבחור מילים כמו מתנות או ימי הולדת, ולטרגט קהלים שכבר ביקרו אצלנו.

חשוב להקפיד שדף הנחיתה אליו יגיעו הגולשים, יהיה מתאים לרשימת רימרקטינג אותה יצרנו. כלומר, יתן מענה לחיפוש מתוך ידיעה שהגולש כבר ביקר אצלנו. לכן נכון יהיה לא להחזיר אותו לאותו דף בו ביקר בעבר, אלא להציע לו מבצע, הנחה, שירות חדש וכו'.

על מנת להשתמש ברימרקטינג בחיפוש הקמפיינים חייבית להיות בתצורת Enhanced. ישלהטמיע את קוד הרימקטינג של גוגל, וליצור רשימות כמו בכל קמפיין רימרקטינג סטנדרטי.

 

 

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה