פרסום אפליקציות באמצעות גוגל אדוורדס

פוסט עדכני יותר לימינו על קידום אפליקציות עכשיו באוויר.

גוגל אדוורדס מאפשר לבעלי אפליקציות לקדם אותן, ולהביא להורדתן במבחר דרכים. אחת הדרכים החדשות והמעניינות היא מודעות הנקראות הקלק להורדה – Click to Download – הגולשים מקליקים על המודעה, מגיעים ישירות ל-iTunes או ל-Google Play ומשם יכולים להוריד את האפליקציה. אם הגולש כבר הוריד את האפליקציה, ניתן לכוון אותו למסך ספציפי באפליקציה אותו רוצים לקדם. על מנת להפעיל סוג כזה של מודעת PPC יש לזכור להגדיר את הקמפיין כך שיהיה פתוח למכשירים סלולריים ב-Settings שלו. על מנת להביא את המקליקים לאפליקציות יש לשנות את ה-Destination URL של המודעה לעמוד של האפליקציה ב-iTunes ל-itunes.apple.com וב-Google Play ל-play.google.com/store. בהמשך הלינק יש להוסיף את הנתיב לאפליקציה הספציפית אשר רוצים לקדם. כך לדוגמא, הלינק לאפליקציית Angry Birds ב-iTunes הוא https://itunes.apple.com/us/app/angry-birds/id343200656?mt=8 וב-Google Play  יש למצוא את ה-ID של האפליקציה על ידי חיפוש, ולהוסיף אותו ללינק http://play.google.com/store/apps/details?id=pname. ה-ID של אפליקציית Angry Birds  הוא com.rovio.angrybirds, ולכן הלינק יראה כך:

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.rovio.angrybirds
לאחר שמוסיפים את הלינק לאפליקציה, אדוורדס ישנה את ה-Display URL של המודעה לקריאה לפעולה: Download from iTunes או Download Android App. לצד המודעה נוכל לראות אייקון של האפליקציה שנלקח מהדף שלה.
חשוב לזכור ליצור קבוצות מודעות שונות לאנדרויד ואייפון כיון שגוגל אינם מאפשרים שליחת טראפיק ל-destination URLs שונים מאותה קבוצת מודעות.
כך תראה מודעת  Click to Download בחיפוש:

לחיצה על Preview תחשוף מידע נוסף על האפליקציה כגון תמונות מתוכה, מחיר ורייטינג. כל המידע נלקח מה-URL של האפליקציה.
כך תראה מודעת Click to Download בתוך אפליקציה:

בפוסטים הבאים אתייחס למעקב אחר המרות ולאופטימיזציה של פרסום בתוך אפליקציות. בהצלחה בינתיים!

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה