טיפים שיווקיים לעונת החגים

עונת החגים בארצות הברית, אוסטרליה ובאירופה מתקרבת. כל מפרסם בינלאומי באינטרנט, ובעיקר אתרי מסחר אלקטרוני – Ecommerce צריכים לשאוף לנצל את התקופה שקודמת לחג למינוף המכירות שלהם אונליין. השקעה בעיצוב האתר ובניית קמפיינים נכונה יכולים לעשות פלאים ולהעלות את המכירות באופן ניכר.
על המפרסם לשאול את עצמו: האם הצבעים באתר מתאימים לעונת החגים, האם ההצעות המיוחדות והמבצעים מספיק בולטים. העיצוב של האתר הוא חלק מרכזי מאוד בהגדלת ה-ROI. הנה כמה טיפים שכדאי ליישם:

 

  • יצירת הרגשה של דחיפות: שעון שפועל לאחור ומראה כמה זמן נותר עד החג מעודד לקוחות לרכוש בהקדם, ומראה שהאתר ערוך ומוכן למחפשי המבצעים.

  • צביעת האתר בצבעי חג: חג המולד ידוע בצבעי אדום, לבן וירוק. אתר שיצבע את עצמו בצבעים אלה ישדר לגולשים את תחושת החג.

  • הדגשה של מבצעים מיוחדים ללא צורך בגלילה למטה, מעלה את יחס ההמרה באתר. שילוב של בולטות המבצעים בדף הנחיתה עם מסרים דומים במודעה או בבאנר יחזקו אף יותר את אמינות המותג אצל הגולשים. מסר חזק מאוד יכול להיות "קנה עכשיו וקבל לפני החג".

  • שימוש במוטיבים מהחגים: עצי אשוח, סנטה קלאוס, דבקון! איילים וכל מה שמעורר תחושת חגיגיות. האלמנטים האלה מכניסים את היוזר לאווירת חגיגיות, ומשרים תחושת בטחון בקנייה.
עוד כמה דברים שכדאי לזכור:
Black Friday שיוצא השנה ב-25.11 ו-Cyber Monday ב-28.11 הם הימים שלאחר חג ההודיה המבשרים את תחילת עונת השופינג הגדולה. ימים אלה חזקים מאוד בקניות אונליין וכדאי להערך עבורם עם מבצעים ודפי נחיתה.  ב-Black Friday בשנת 2010 נרשמו רק בארה"ב הכנסות של 648 מיליון דולר, עלייה של 9% לעומת 2009.
מומלץ להבליט את ההצעות לחגים, ולהקל את הניווט באתר ואת תהליך הקנייה על מנת שלא ידרש זמן ומאמץ מהקונה. נתינת אופציה לרכישת כרטיסי מתנה לקונים הפחות החלטיים היא אופציה טובה מאוד.
אל תתעלמו מהמודעות שיובילו לדפי הנחיתה שלכם. שקפו במודעה את ההצעות האטרקטיביות שמועלות באתר, תפסו תשומת לב על ידי קריאה לפעולה בסגנון "הצעה לזמן מוגבל", "קנו לפני החג". משלוח חינם מהווה קריאה חזקה מאוד לפעולה.
שיקלו את האפשרות לתמוך בהצעות השיווקיות שלכם עם קמפיין דיספליי ברשת המדיה של גוגל. באנרים באתרים רלבנטיים שיתמכו בהצעות השיווקיות שלכם ויתפסו את את תשומת הלב של הגולשים, יוכלו לחזק את המותג שלכם ולהגביר את המודעות והחיפושים.
עדיין לא מאוחר להכין את האתרים שלכם לחגים. בהצלחה!

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה