אופטימיזציה לקמפיין באמצעות Opportunities

על מנת לשפר את אפקטיביות הקמפיין, כדאי להסתכל על הרעיונות שגוגל מציע לנו בטאב ה-Opportunities, תחת הלינק שנקרא Ideas. אם אתם רואים תוכן בלינק הזה, סימן שגוגל מצא הצעות לשיפור. אם לא, יתכן ועדיין הקמפיין לא רץ מספיק זמן, או שגוגל לא עלה על הצעות עם משמעות סטטיסטית מספיק אמינה על מנת להציען.

קיימות מספר מטרות מהן ניתן לבחור, ובהתאם להן לבצע אופטימיזציה. יש לבחור אחת מהן על ידי לחיצה על כפתור דרופ דאון Show ideas to meet this goal:
Balance cost and traffic – הגדלת טראפיק עם שינוי מינימלי לעלויות. זוהי המטרה הדיפולטיבית. ברגע שנבחר במטרה אחרת גוגל יזכור אותה.
Maintain or decrease cost – הצעות לשמירה או הפחתה של עלויות הקמפיין.
Increase traffic – הצעות להגדלת הטראפיק לאתר.

ההצעות נוצרות בתהליך אוטומטי שמשקלל את ביצועי החשבון והקמפיינים, ההגדרות של הקמפיין, התקציבים, הבידים כמו גם נפחי חיפוש וטרנדים בחיפוש. הערכות של חשיפות וקליקים שנוצרות על ידי המערכת עוזרות לנו להבין את פוטנציאל ההשפעה של שינויים שנעשה. כצפוי, אין שום התחייבות מצד גוגל שבחירה בהצעות תייעל את הקמפיין, כך שצריך לבדוק בזהירות את ההשפעה של כל שינוי שבוחרים.

השינויים המוצעים:

Keywords Ideas – על ידי הוספת מילים, ניתן לקבל עוד חשיפות והקלקות לקמפיין, וכך להגיע לעוד לקוחות פוטנציאליים. פעמים רבות מוצעות מילות מפתח שכבר קיימות אצלנו באדגרופ אחר. יש לשים לב לא להוסיף מילים שכבר קיימות בקמפיין וייצרו כפילויות.
Budget ideas – כיצד ניתן להגדיל את התנועה הפוטנציאלית לאתר. ההצעה הזו תופעל רק כאשר הקמפיין מממש את התקציב היומי שלו. המערכת משקללת את כמות החיפושים הנוספת שהקמפיין עשוי לקבל, ומציעה הוספת תקציב בהתאם.
 Bid ideas – הגדלה או הקטנה של בידים והשפעתה על עלות הקמפיין וכמות הטראפיק בהתאם. ההצעות יכולות להיות ברמת מילת המפתח או ברמת האדגרופ.
רעיונות להפחתת עלות
בדוגמא ניתן לראות כיצד הורדת עלות ביד למילת מפתח מסוימת מ-7.30 ש"ח ל-5.60 ש"ח עשויה לחסוך לנו 34.30 ש"ח ביום. בתמורה לכך נאלץ כנראה לוותר על 169 חשיפות ו-4 קליקים.

 


בדוגמא ל-Keyword Ideas נראה חלון חדש שנפתח לנו ומציע להוסיף מילות מפתח לקמפיינים. לצד כל מילה נוכל לראות את נפח החיפושים החודשי שלה, וכן את מידת התחרותיות. הפרצוף המצויר מצד שמאל לכל מילה משמש אותנו לתת לגוגל פידבק אם ההצעה רלבנטית לקמפיין שלנו. מתוך הממשק הזה אפשר להוסיף את המילה על ידי לחיצה על Apply Now או ללחוץ Save to pending changes ולראות אחר כך במרוכז את כל השינויים שנבחרו טרם לאישור. את המילים לא חייבים להוסיף ב-broad. לחיצה על המילה מאפשרת לנו לערוך אותה ולהפוך אותה ל-phrase או exact במידת הצורך. אם איננו בטוחים אם הוספת המילים טובה לקמפיין ניתן להוסיף את המילה באופן חלקי, כך שהיא תופיע רק ב-50% מהחיפושים, ועל ידי כך להעריך אם היא מועילה לקמפיין.

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה