פרסום בפייסבוק – עכשיו עם מעקב אחרי המרות

לאחר ציפייה ארוכה וממושכת של מפרסמים, חברת פייסבוק הודיעה שהחל מיום שישי, היא תכניס כלי חדש למעקב אחרי המרות שנוצרו מהקמפיינים. הכלי החדש הוא אמצעי לשכנע מפרסמים שיש תמורה ממשית להשקעה שלהם בפרסום מודעות בפייסבוק. דיוויד בייסר מנהל מוצר בפייסבוק, אמר שהכלי "conversion measurement" היה אחת הבקשות הנפוצות ביותר של מפרסמים. המעקב אחרי המרות לא יהיה ברמה הפרסונלית, אלא רק ברמת המודעה, ולכן לא יפגום בפרטיות הגולשים. ככל הנראה, קהל היעד העיקרי הוא מפרסמים אשר מחפשים תגובה ישירה – direct response לקמפיינים, למשל בתחום המסחר האלקטרוני והתיירות. מטרתם של עסקים כאלה היא יותר מכירתית מתדמיתית, וחשוב למפרסמים לדעת מהו ההחזר שהם מקבלים על ההשקעה בפרסום בפייסבוק. עד כה, מפרסמים כאלה, פנו לרוב לגוגל שכלי המעקב אחרי המרות שלה הוא חלק אינהרנטי ממערכת הפרסום. עד היום, כדי לדעת אפקטיביות ברמת ההמרה, מפרסמים בפייסבוק נאלצו להשתמש בכלים חיצוניים או לתייג בצורה מפורטת את ה-URL של כל קמפיין בהם על מנת להבין כיצד עבדה כל מודעה. לתקופה מסוימת פייסבוק סיפקו פתרון מעקב אחרי המרות, אולם זה היה כלי בבטא שבוטל לאחר מספר חודשים. מעבר לכלי החדש ישאיר את המפרסמים בתוך המערכת של פייסבוק לכל אורך תהליך הפרסום והמדידה.
למפרסמים יתאפשר גם לעשות קמפיין רימרקטינג עבור משתמשים שהמירו מהקמפיין, וכן לכוון מסרים שיווקיים לאוכלוסיות דומות (מין, גיל, תחומי עניין) לאלה שכבר המירו.
על מנת להשתמש בכלי החדש, מפרסמים יקבלו פיסת קוד מפייסבוק, אותה יתבקשו להטמיע בדף ההמרה (דף תודה על מכירה, הרשמה לדיוור או כל דף שהגעה אליו תחשב כהמרה). כאשר גולש שהגיע ממודעת פייסבוק, יגיע לדף הזה, הוא יספר במניין ההמרות שהמודעה ממנה הגיע הביאה. יהיה קל יותר להבין איזה מסרים, תמונות ואוכלוסיות מביאים לתוצאות טובות יותר בקמפיין, ולהשקיע את תקציב הפרסום באפיקים שמביאים ל-ROI חיובי. ככל הנראה, התשלום עבור המודעות לא יהיה תשלום להקלקה – CPC, אלא תשלום על 1,000 חשיפות – CPM, המבוסס על הסיכויים שגולש שנחשף למודעה ימיר. מפרסמים שכבר השתמשו בגרסת הבטא של הכלי דיווחו על ירידה של 39% בעלות ההמרה.

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה