סטטוסים של מודעות גוגל

לפני מספר חודשים החלה גוגל לספק תובנות רבות יותר מבעבר על מצבי מודעות מעבר לסטטוס הדיכוטומי "Active" או "Disapproved". מה שכונה בעבר "Active" מפולח היום לשישה סטטוסים שונים, כאשר רק אחד מהם אומר שהמודעה שהעלתם אושרה ופעילה באופן מלא. להלן פירוט על סטטוסים שונים של מודעות והמשמעויות שלהם:
Under Review – כאשר העלתם מודעת אדוורדס היא תעבור לסטטוס Eligible או Under Review, שמשמעותו היא שהמודעה לא תרוץ בשום מקום מאחר והיא צריכה לעבור בדיקה יסודית יותר. מקרים בהם זה סטטוס זה יעלה יכולים להיות: מודעות שמטורגטות לשותפי החיפוש של גוגל (Search Partners), דוגמת Aol.com שמציג מודעות גוגל, מודעות שמציגות נושאים רגישים כגון אלכוהול או הימורים, מודעות תמונה או וידאו.
Eligible – מודעות אלה עדיין נמצאות בבדיקה, אך יכולות להיות מוצגות בחיפוש בגוגל, ולא בשותפי החיפוש (עד שיאושרו באופן מלא). מודעות בסטטוס זה יוצגו רק למי שהסטטוס שלו בחיפוש אינו מכוון ל-Safesearch (שמסנן תכנים למבוגרים). מודעות שמסווגות כ-Eligible לא יופיעו ברשת המדיה של גוגל.
(Approved (Limited –  מודעות שיוצגו תחת מגבלה מסוימת. לדוגמא, המודעות יוצגו רק במדינות מסוימות ולא בכל המדינות, רק על מכשירים מסוימים (למשל לא על מכשירים ניידים), רק על מונחי חיפוש מסוימים (ולא על כל מילות המפתח בקבוצת המודעות). מקרים כאלה יכולים לקרות כאשר המודעות מכילות סימן רשום (Trademark), קשורות לעולם ההימורים , תרופות מרשם או אלכוהול או לנושאים רגישים אחרים (Approved non-family).
מודעות שנקראות Approved Adult הן מודעות שמכילות תכנים למבוגרים, ולא יראו בפני יוזרים שמסננים תכני מבוגרים. מודעות כאלה לא יוצגו כלל במדינות מסוימות.
Disapproved – מודעות שלא יוצגו כלל, מאחר והן מפרות את הכללים של גוגל להצגת מודעות.
Site Suspended – מודעות שמפנות לאתר שמושעה על ידי גוגל, ולא יוצגו עד שהבעייה עם האתר תתוקן. אתר שהושעה הוא אתר שהפר מדיניות של גוגל.
Approved – מודעות מאושרות, יופיעו בחיפוש, בשותפי החיפוש וברשתות המדיה של גוגל. התוכן של מודעות אלה מסווג כמתאים לכל הקהלים. סטטוס זה הוא השאיפה של כל מפרסם…

כיצד לבדוק אם המודעה מאושרת?

נכנס לחשבון האדוורדס, נבחר למעלה את טאב הקמפיינים, ואז את טאב המודעות. בעמודת הסטטוס נוכל לראות את מצב האישור של המודעה.

מעבר עם העכבר על הבועה ליד הסטטוס יראה דיאגנוזה על איזו מילה נבדקה המודעה ובאיזה אזור גאוגרפי (פועל רק על מודעות בחיפוש). ניתן לערוך את הבדיקה ולבדוק מילים נוספות ומיקומים שונים על ידי לחיצה על edit.

 

מאמרים נוספים

האם אתם חברים בניוזלטר?

אנחנו לא שולחים ספאם – רק המון אהבה